ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

عوارض تیغ برای رفع موهای زائد

عوارض تیغ برای رفع موهای زائد

تیغ های یکبار مصرف یا همان ژیلت های موجود در بازار که این روزها طرفداران زیادی دارند در انواع مختلف و قیمت های ارزان و گران به مشتری ها ارائه میشوند، در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با استفاده صحیح از تیغ ها و عوارض تیغ برای رفع موهای زائد آشنا سازیم تا با انتخاب درست و به جا در صدد رفع موهای زائد برآیید.

همانطور که می دانید بیشترین استفاده از ژیلت ها برای از بین بردن موهای صورت ، پا ، ساعد و نواحی شرمگاهی است. این تیغ ها چون معمولاً دو تا پنج تیغه دارند و اغلب فاصله تیغه ها به یکدیگر نزدیک هستند نباید بیشتر از یکبار استفاده شوند، چرا که موهای تراشیده شده و پوسته های مرده بدن در میان این تیغه ها گیر می کنند و تقریباً شست و شوی آنها از لابلای این تیغه‌ ها غیر ممکن است.

 در نتیجه ژیلت ها پس از هر بار مصرف باید دور انداخته شود چون نه تنها باعث ایجاد بیماری های پوستی می‌شوند بلکه می‌توانند محیط حمام را نیز آلوده کنند زیرا به بسیاری از قارچها و باکتری ها دچار هستند.

 شما می توانید در بازار تیغ های چند بار مصرفی را پیدا نموده که در داخل دستگاه خود تراش قرار می گیرند، البته که درخصوص بهداشت آن ها نیز باید تدابیری به کار رود تا میکروب هایشان پس از هر بار مصرف به حداقل برسد.

 در این روش پس از هر بار اصلاح کردن شما باید صفحه فلزی دستگاه را از پایه و تیغه جدا کنید و از لابه لای تیغه ها بقایای مو و پوست های جدا شده را خارج کنید و درنهایت قطعات را با آب و صابون شسته و در مجاورت با نور خورشید و خارج از محیط مرطوب حمام خشک کنید تا عوارض تیغ برای رفع موهای زائد شامل حال شما نگردد.

 یکی از متخصصان پوست و مو به این موضوع اشاره می‌کند که با استفاده کردن از دستگاه های اپیلیدی و کنده شدن موها برخی از موها از ریشه در می آیند و برخی از ساقه شکسته می‌شوند بنابراین هنگام رشد مجدد موها برخی از ساقه ها به سادگی از سوراخ موجود در پوست بیرون نمی آید و با انحراف از مسیر باعث زیر پوستی شدن مو و ایجاد واکنش و خارش و التهابات پوستی می‌شود.

این مشکل با هر روش اصلاح دیگر مانند اصلاح با تیغ یا استفاده کردن از وکس هم ممکن است رخ بدهد و عوارض تیغ برای رفع موهای زائد را بوجود آورد.

 بسیاری از خانم‌ها با مشکل موهای زیر پوستی و لک های پوستی ثانویه یا التهابات پوست ناحیه ساق پا مواجه هستند که این مشکلات تنها دو راه حل اساسی بیشتر ندارد یکی اینکه به موها دست نزنید و مانند آقایان موهای ساق پای بلندی داشته باشید که این موضوع را بانوان نمی پسندند و قطعاً این راه را انتخاب نمی کنند و راه حل دوم رفع موهای زائد با لیزر است.

 از طریق لیزر مهای زائد نیز طی چند جلسه موها یا دائم از بین می‌رود یا آنقدر ضعیف می‌شود که قادر به تحریک شدید و زخمی کردن پوست ساق پای شما نیستند.

همانطور که اشاره کردیم بهترین راه برای پیشگیری از به وجود نیامدن موهای زیر پوستی اصلاح نکردن موها یا نهایتاً اصلاح آنها با قیچی یا دستگاه موتراش برقی یا استفاده از لیزر و زدودن دائمی آنها است.

 این برای خانم ها بسیار مهم است که اگر خانمی برای اپیلاسیون به مراکز مخصوص مراجعه می‌کنند باید به بهداشت محیط و وسایل کار توجه بسیار زیادی داشته باشد که در صورت کثیف و آلوده بودن محیط و وسایلی که با آنها کار می شود ممکن است فرد دچار عفونت های غیر عادی در ناحیه تناسلی یا سایر عفونت‌ها شود که به سختی می توان آنها را درمان کرد شوند.

استفاده کردن از کرم های موبر یا تراشیدن ناحیه تناسلی در خانمها اشکالی ندارد البته موم انداختن و تراشیدن بهترین و سالم ترین نوع اپیلاسیون این ناحیه است ولی امکان اینکه خانمی به کرم های موبر حساسیت نشان دهد بسیار زیاد است و در صورتی که تمایل به موم انداختن ندارید می توانید موهای زائد این ناحیه را با این روش از بین ببرید.

کارشناسان بهداشت اعلام کردند که ژیلت های یکبار مصرف ارزان قیمتی که در سطح شهر در حال فروش هستند احتمال بیماریزایی بالایی دارند و مردم به هیچ وجه نباید آنها را خریداری کنند و از آنها استفاده کنند.

لازم است به یادآوری است که اغلب ژیلت ها از چین وارد شده و محصولات تولیدی گروه A دارای استانداردهای کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند که معمولاً با کیفیت و گران قیمت هستند اما آن تیغ های ارزان قیمتی که شما آنها را در سطح بازار می‌بینید در گروه بی کیفیت هستند و ضایعات شمرده می شوند عوارض تیغ برای رفع موهای زائد بیشتر از محاسن آن در این موارد بیشتر به چشم میخورد.

آزمایش هایی که انجام داده شده است نشان دهنده آن است که در تهیه دسته های پلاستیکی ژیلت ها به جای استفاده کردن از پلاستیک های مرغوب و خوراکی از کم کیفیت ترین پلاستیک های دور ریختنی که می تواند حساسیت های پوستی، آلرژی و امثال آن را ایجاد کند استفاده میگردد.

 در ضمن اینکه تیغ ژیلت ها به جای استیل مرغوب از فلزات نامرغوب تهیه شده است که در مجاورت رطوبت حمام زنگ زده و میکروب ها را به خود جذب می‌کند و در نتیجه تیغه این ژیلت ها بعد از یکبار مصرف در تماس با آب به سرعت زنگ زده و آلودگی های شیمیایی و میکروبی روی آن جمع میگردد.

در صورت استفاده مجدد از این تیغ ها شما باعث می‌شوید که این آلودگی‌ها به بدنتان وارد شده و منجر به بیماریهای پوستی گردد.

توصیه می شود که ژیلت های استاندارد و با کیفیت را از داروخانه های سطح شهر تهیه نموده و از خرید این نوع محصولات از دستفروشان اجتناب نمائید، زیرا هیچ نظارتی روی آنها صورت نمی‌گیرد و بهتر است داروخانه ها هم طبق طرح و قیمت های واقعی این محصولات را عرضه کنند تا مشتریان بتوانند به راحتی آن ها را تهیه کنند.

امید آن داریم تا با عوارض تیغ برای رفع موهای زائد بیشتر آشنا شده و راهکارهای اصولی از جمله لیزر موهای زائد را برای رفع موهای زائد به طور دائم در پیش بگیرید.

شما سروران گرامی می توانید جهت اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد بدن ، رفع موهای زائد ناحیه تناسلی ، هزینه لیزر پوست صورت  و  از بین بردن موهای زائد صورت نیز با ما در سایت کلینیک نای ذی در تماس باشید.

تلفنهای تماس جهت مشاوره و رزرو وقت ملاقات برای پوست، زیبایی و لیزر موهای زائد :

۰۲۱۸۸۶۷۳۱۰۱ —   ۰۲۱۸۸۲۰۱۵۰۵

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم

نویسنده: زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سیزده =