ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

پاک کردن خالکوبی و تاتو

پاک کردن خالکوبی و تاتو

پاک کردن خالکوبی و تاتو در تهران

در حال حاضر انجام خالکوبی و تاتو طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر تبدیل به امری متداول (مد) شده است و همچنین در این بین پاک کردن خالکوبی و تاتو نیز دغدغه بسیاری از مخاطبین این قشر می باشد.

درباره ی خالکوبی میتوان گفت که خالکوبی عبارت است از ایجاد یک علامت یا شکل پاک نشدنی بر روی پوست با وارد کردن رنگ به داخل پوست که از طریق سوزن یا سایر وسایل نوک تیز صورت می گیرد، بسیاری از افراد پس از مدتی خالکوبی به دنبال پاک کردن خالکوبی یا تاتو و یک متخصص پوست میگردند که این خط و خطوط را از بین ببرند و پوست قبلی خود را دوباره به دست بیاورند.

 برای مثال یک گروه خانم هایی هستند که به هر دلیلی می‌خواهند خالکوبی یا تتو های خود را پاک کنند که شایع ترین علت این خواهش پشیمان شدن از این ترتیب است، در اکثر مواقع دیده شده شخص در کوتاهترین زمان حتی همان روز خالکوبی از انجام اینکار پشیمان شده و در صدد پاک کردن آن بر میاید و وجود خالکوبی بصورت معضلی روحی و روانی برای شخص تبدیل میگردد.

در حقیقت مشاهده شده است که حدود ۷۰ درصد افرادی که می ‌خواهند خالکوبی خود را انجام بدهند ساعتی بعد از خالکوبی از این عمل خود پشیمان می شوند. احتمال دیگری که ممکن است بتوان برای این خواهش در نظر گرفت عدم تطابق طرح خالکوبی و ایده آل بیمار است.

 گاهی هم آرایشگر دچار اشتباه شده و خالکوبی های دو طرف را قرینه انجام نمی دهد یا ممکن است که خالکوبی در یک بخش از بدن انجام بگیرد اما با طرح ایده آل بیمار تفاوت داشته باشد لذا لازم میشود که قسمتی از طرح یک طرف پاک شود.

گاهی نیز فرد دچار واکنش های حساسیتی و یا آلرژی نسبت به رنگ تاتو می‌شود و لازم است که این رنگ از داخل پوست او خارج گردد. دسته دیگر آقایانی هستند که به هر دلیلی روی بدن خود خالکوبی انجام می ‌دهند و بعد از گذشت زمانی از این کار خود پشیمان می شوند و می خواهند که آن را پاک کنند و یا به دلیل قوانین استخدام در سازمان های مختلف مجبور می‌ شوند که خالکوبی های خود را از بین ببرند.

باید توجه کرد که معمولاً پاک شدن خالکوبی توسط لیزر نیاز به چندین جلسه درمان دارد و بیمار باید صبر داشته باشد و به پزشک متخصص خود اعتماد کند زیرا این کار کاری نیست که بتوان در یک جلسه و به طور ناگهانی و به همان سرعتی که خالکوبی را انجام داده ایم آن را از بین ببریم.

روش های پاک کردن خالکوبی و تاتو

۱- جراحی و بریدن ناحیه های خالکوبی و سپس دوختن ناحیه است.

۲- روش دیگر ساییدن پوست است که از وسیله ای جهت سایش پوست استفاده می شود.

۳- روش بعدی میکرودرم ابریژن است که فقط برای خالکوبی های سطحی کاربرد دارد.

۴- روش دیگر استفاده از نمک برای تراشیدن پوست است.

۵- روش بعدی خارج کردن شیمیایی رنگ توسط یک خمیر خاص است.

۶- روش بعدی سرما درمانی است یا همان جراحی کردن با سرما.

۷- یک روش دیگری که وجود دارد استفاده از اسیدهای شیمیایی

۸-  لیزر درمانی شامل لیزر های لایه بردار است.

 بهترین روش برای از بین بردن خالکوبی و تتو از میان روش‌های فوق لیزر درمانی است زیرا سایر روش ها می تواند باعث به وجود آمدن جوش های دردناک و بدی شود که از بین بردن خود آن جوش ها نیز زمان می‌ برد و نتیجه خوبی از نظر زیبایی به همراه نخواهد داشت در واقع می توان گفت که هرچه خالکوبی بی کیفیت تر و قدیمی تر باشد راحت تر می توان آن ها را از بین برد و پاک کرد و هر چه رنگی به کار رفته حرفه ای تر باشد پاک کردن آن سخت تر است.

 برخی رنگ‌ها مثل سیاه و آبی و قهوه ای بهتر از رنگ هایی مثل قرمز قابل پاک شدن با لیزر هستند. با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خالکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر، تمام درمان های مرسوم(عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی و گذاشتن سیر روی آن و تراشیدن و … ) را تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر خالکوبی و تاتو ، لیزر می باشد .

 نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که معمولاً پاک شدن خالکوبی توسط لیزر نیاز به چند جلسه درمان دارد و بیماران باید با صبر و حوصله جلسات درمانی خود را پیگیری کنند و در آن ها حضور داشته باشد.

مهمترین نکته برای انجام این فرایند اعتماد کردن به پزشک متخصص خود است. بزرگ ترین اشتباهی که امروزه در برخی از آرایشگاه ها صورت می گیرد این است که برخی از آرایشگرها برای پاک کردن و از بین بردن اشتباهات خالکوبی خود به رنگ های هم رنگ پوست متوسل می‌ شوند که این روش واقعاً کار درستی نیست و این بزرگ ترین اشتباه است و با این کار مشکلات بیمار چند برابر خواهد شد زیرا هنگام پاک کردن رنگ های هم رنگ پوست توسط لیزر گاهی تغییر رنگ صورت می ‌گیرد و وضعیت از آنچه که قبلاً بوده است بدتر می شود.

 برای برداشتن رنگ های هم رنگ پوست نیاز به لیزر های لایه بردار یا روش هایی مثل لایه برداری با اسید است که حتماً باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود و هیچگاه انجام این فرایند را به یک آرایشگر یا افرادی که در این زمینه تخصص کافی را ندارند نسپارید چون ممکن است برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد که بعدها نتوانید آن مشکلات را به راحتی حل کنید و یا حتی غیر قابل حل کردن باشند.

گاهی بیمارانی به ما مراجعه می ‌کنند که به دلیل استفاده کردن از اسید در آرایشگاه ها برای پاک کردن تاتو به مشکلاتی مثل ایجاد شدن گوشت اضافه در محل دچار شده اند که از بین بردن این مشکلات بسیار دشوار و زمان بر و همچنین پر هزینه است.

نویسنده: زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =