ایران، تهران، میدان ونک، گاندي شمالي،خیابان شريفي، پلاک 19 ، طبقه 2 ، واحد5 و 6

کاشت مو :88665532-021 * پوست و زیبایی: 88201505-021 * 88673101-021

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه در تهران

همه ی ما به این موضوع آگاهیم که داشتن مژه های بلند یکی از معیارهای زیبایی برای خانم ها به حساب میرود و برای این که به اندازه های دلخواه خود برسند راههای متفاوتی انتخاب می‌کنند که از جمله آن ها میتوان اکستنشن مژه را نام برد.
این روش یک روش بسیار جدید است که اکثراً ممکن است آن را شنیده باشند اما ممکن است که این سوال برایشان پیش بیاید که مگر مژه را هم اکستنشن میکنند. اکستنشن مژه همان گذاشتن مژه مصنوعی است اکثراً در این باره سوال می کنند که آیا مژه های اکستنشن به مژه های طبیعی آسیب می رساند یا نه ؟
در این جا باید گفت که هرچیزی اگر با روش غلط انجام شود آسیب زاست؛ پس اگر اکستنشن مژه هم به صورت صحیح انجام نشود و به نکات ضروری توجه نشود ممکن است به موهای طبیعی آسیب برساند، اگر این کار اصولی و به درستی انجام شود به موهای طبیعی آسیب نخواهد رساند، تنها مسئله ای که باقی می‌ماند مسئله آلرژی است که باید به آن هم توجه کرد که ممکن است افراد به چسب اکستنشن مژه آلرژی داشته باشد بنابراین اگر احساس خارش، سوزش یا درد کردید حتماً این مورد را با آرایشگرتان در میان بگذارید.

از آن جایی که این کار هیچ دردی ندارد پس اگر در هر مرحله‌ ای از روند آن احساس درد کردید باید حتماً این نکته را به آرایشگرتان گوشزد کنید چون احتمالاً در جایی از کار اشتباهی وجود دارد و قبل از انجام کار هم بهتر است از چسبی که قرار است استفاده کنید اطمینان حاصل نمائید.

مژه های مصنوعی که برای اکستنشن استفاده میشوند انواع و اندازه های گوناگونی دارند، به عنوان مثال اندازه آن ها از ۶ میلیمتر آغاز می‌شود و حتی گاهی تا ۱۰ میلیمتر هم تنوع دارد، شما با توجه به سلیقه تان و البته با توجه به طول و ضخامت مژه های طبیعی تان می توانید آنچه را که مناسب شما است انتخاب کنید که البته یک آرایشگر حرفه ای می تواند در کنار شما باشد و شما را در هر مرحله راهنمایی کند.
اگر می خواهید مطمئن شوید که هیچ ضرری به مژه های شما نمی رسد می توانید اول از اکستنشن های کوچکتر و کمتر استفاده کنید و به تدریج بر تعداد آن ها و ضخامت آن ها بیافزایید. نکته ای که قبلاً درباره چسب ها و حساسیت آن ها به آن پرداختیم را می‌ توانیم در این جا هم مطرح کنیم که بهترین چسب ها برای مژه های مصنوعی همان چسب های جراحی هستند که در داروخانه ها هم موجود هستند.

اکستنشن مژه
بهتر است چسب را با تیوپ به مژه هایتان نزنید بلکه با خلال دندان و چیزی مشابه آن، آن را به صورت نوارهای نازک روی مژه هایتان قرار دهید، برای این که اطمینان حاصل کنید که به چسب مژه آلرژی و حساسیت ندارید می توانید از ۲۴ ساعت قبل آن را پشت گوشتان امتحان کنید و بعد از ۲۴ ساعت صبر کردن مطمئن شوید که بدنتان نسبت به آن واکنش نشان ندهد، این نکته بسیار مهم است زیرا مژه در قسمتی از صورت قرار دارد که هم بسیار قابل اهمیت است و هم بسیار حساس است و اگر آسیب ببیند چشم شما هم ممکن است آسیب ببیند.
اگر در استفاده کردن از این گونه چسب های مخصوص برای مژه مصنوعی دقت کافی را نکنید و یا از افرادی کمک بگیرید که به اندازه کافی تجربه ندارند و در این زمینه حرفه ای نیستند ممکن است مقداری از این چسب روی مژه اصلی ریخته شود و در هنگام برداشتن مقداری از مژه‌های شما هم با آن کنده شود که این یعنی نصب مکرر و طولانی مدت مژه مصنوعی باعث شده است که به مژه طبیعی شما آسیب رسیده شود و حتی این آسیب می‌تواند تا حدی باشد که جلوی رشد مجدد مژه اصلی شما را بگیرد و در نتیجه مژه های فرد هم به مرور زمان کمتر می شود و هم ممکن است دیگر رشد نکند !
نکته ای که نباید هرگز فراموش کنید این است که چسب مژه مصنوعی به هر حال یک ماده ی شیمیایی است و مواد شیمیایی هم می توانند حساسیت زا باشند که این به افراد متفاوت بستگی دارد و اگر نصب آن با دقت کافی انجام نشود حتی ممکن است باعث عفونت چشم شود.
شما حتی اگر ریمل هایی که آلوده هستند را برای مژه های تان استفاده کنید می‌تواند برای شما مضر باشد و البته این کار بیشتر در آرایشگاه های زنانه انجام می شود که یک ریمل را برای افراد متعددی استفاده می‌کنند و این موضوع باعث می شود که باکتری ها و میکروب ها از یک فرد به فرد دیگر منتقل شود که این کار باعث عفونت و بیماری های چشمی میگردد.
اگر در نصب چسب مژه به اندازه کافی دقت نشود باعث میشود که چسب مژه به داخل چشم فرد نفوذ کند و این امر ممکن است باعث تاری دید یا حتی کور شدن دائمی فرد شود. با خواندن این نکته حتماً متوجه شده اید که استفاده کردن از چسب و مژه مصنوعی بسیار اهمیت دارد و حتماً باید بسیار با دقت انجام شود.
اگر شما هم مژه مصنوعی دارید و هم از لنز استفاده می کنید باید دقت تان در استفاده کردن از چسب های مژه مصنوعی دو برابر باشد و در هر لحظه ای که احساس سوزش در چشم تان کردید این مشکل را با یک چشم پزشک در میان بگذارید و کوچک ترین فاصله زمانی بین احساس درد و سوزش در چشم تان و در میان گذاشتن آن با پزشکتان نیندازید.
در پایان می‌خواهیم این نکته را برایتان بیان کنیم که درست است که در فیلم ها یا انیمیشن ها خانم هایی که مژه های بلند تری دارند زیباتر هستند اما فراموش نکنید که در دنیای واقعی هر چه چهره طبیعی تر باشد زیباتر و ساده تر است و البته هیچ زیبایی ارزش سلامتی شما را ندارد پس به این راحتی ها سلامتی و زیبایی طبیعی تان را به خطر نیندازید.

نویسنده : زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =