ایران، تهران، میدان ونک، گاندي شمالي،خیابان شريفي، پلاک 19 ، طبقه 2 ، واحد5 و 6

کاشت مو :88665532-021 * پوست و زیبایی: 88201505-021 * 88673101-021

رفع کک و مک و لک صورت

رفع کک و مک و لک صورت

روشهای رفع کک و مک و لک صورت ، تضمینی در تهران

 در ابتدا باید بدانیم که کک و لک چیست؟ کک و مک ها لکه های کوچک و قهوه ای هستند که روی پوست ظاهر می شوند و بعضی اوقات رنگ های مختلفی مانند قرمز، قهوه ای، قهوه ای روشن یا سیاه دارند، معمولاً افرادی که کک و مک دارند زمانی که در معرض آفتاب قرار می گیرند این لکه ها بر روی پوستشان پررنگ تر و تیره تر می شوند. این لک ها اغلب بر روی گونه ها ،بینی ،بازوها و یا حتی شانه ها دیده می شود.

 به وجود آمدن این لکه ها اغلب به دلیل فعالیت بیش از اندازه ملانین است که رنگدانه ها را به وجود می آورد. ممکن است که کک و مک ها با سایر مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود در صورتی که جای نگرانی نیست و آنها لک های  ساده ای هستند، البته در کنار افرادی که این کک و مک ها را جزئی از زیبایی چهره افراد می‌دانند افرادی هم هستند که آنها را مانع زیبایی و جذابیت به شمار می برند و برای از بین بردن این کک و مک ها (که البته باید گفت که نمی تواند آن را صد در صد از بین برد زیرا اگر افراد دوباره در مقابل آفتاب قرار بگیرند این لک ها دوباره بر روی صورتشان ظاهر می‌شود) تلاش میکنند.

برای از بین بردن آن دو روش درمانی وجود دارد که یکی از آن ها دارو و لیزر است و درمان دیگر درمان خانگی است که با کمک ماسک های گیاهی صورت میگیرد.

این کک و مک ها روی سلامتی تاثیر نمی گذارند و هیچ ربطی به سرطان پوست ندارند. کک و مک ها ها کاملاً بی ضرر هستند و تنها ممکن است که با سایر مشکلات پوستی اشتباه گرفته شود. اگر شما لکه هایی روی پوست تان دارید که مطمئن نیستید کک ومک است یا اختلال پوستی بهتر است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

به وجود آمدن کک و مک معمولاً در افرادی که پوست روشن تری دارند بیشتر از افرادی است که پوست تیره دارند. کک و مک دلایل مختلفی دارد که ملانین از عوامل اصلی آن است و البته ارث و صفات ارثی را هم نمی توان نادیده گرفت. تغییرات هورمونی هم روی این موضوع اثر دارد، البته عادت های مختلف در زندگی افراد ممکن است باعث به وجود آمدن این گونه کک ومک ها بشود مانند بی خوابی یا خیلی دیر خوابیدن. و دیگر رژیم غذایی نامناسب است که باعث میشود روی پوست هم تاثیر نامناسبی گذاشته شود. کک و مک ها معمولاً بر روی قسمت‌هایی از پوست ایجاد می‌شود که در معرض آفتاب قرار می گیرند این گونه کک و مک ها معمولاً از سنین کم هم روی پوست دیده می‌شود حتی در سنین یک تا دو سالگی و معمولاً این کمک‌ها بین افرادی که پوست سفید و موهای نازک قرمز دارند شایع تر است.

رعایت کردن برخی از نکات میتوانید این کمک ها را کم رنگ تر کنید یا به طور محدودی آنها را از بین ببرید.در واقع می توان گفت که هیچ درمان قطعی برای آنها وجود ندارد اما با روش‌های مختلف می‌توان آنها را کاهش داد یا کم رنگ تر کرد به طوری که زیاد به چشم نیاید.

رفع کک و مک و لک صورت

روشهای رفع کک و مک و لک صورت

  1. اول از همه استفاده کردن از روغن نارگیل است.شما می توانید بعد از اینکه پوست خود را تمیز کردید از روغن نارگیل استفاده کنید و آن را به مدت ۵ دقیقه آرام روی صورت خود ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم شستشو دهید. شما با تکرار کردن این روش سه بار در هفته میتوانید از وضعیت بهتری در مورد کک و مک های تان بهره مند شوید. شما می توانید اجازه دهید که یک بار در هفته این روغن یک شبانه روز بر روی صورت شما باقی بماند ولی اگر پوستتان چرب است توصیه می شود که این کار را انجام ندهید.

برای افرادی که پوست چرب دارند باید این نکته را ذکر کنیم که روغن نارگیل به این دلیل که بسیار چرب است می‌تواند باعث شود که منافذ پوست شما بازتر شود در نتیجه می توانید بعد از آن از ماسک هایی که منافذ صورت را کوچکتر می‌کنند استفاده کنید.

  1. روش دیگر استفاده از روغن نارگیل به همراه لیمو است که ۴ تا ۵ قاشق چای خوری روغن نارگیل را با یک قاشق چای خوری آبلیمو ترکیب می کنید و پس از پاک کردن و شستشو دادن صورتتان آرام به مدت ۵ دقیقه روی صورت ماساژ بدهید و اجازه می دهید که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی صورت باقی بماند، سپس با آب گرم صورتتان را شست و شو می‌دهید. اسید موجود در لیمو باعث می‌شود که این کک و مک ها بر روی پوست شما کمتر شوند بنابراین استفاده کردن از این روش هم مانند روش قبلی دو تا سه بار در هفته پیشنهاد می شود.
  2. از روغن نارگیل به همراه موز می توانید استفاده کنید؛ برای مثال مثل یک موز رسیده را با دو قاشق چای خوری روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید و سپس بعد از شستن و پاک کردن صورت این مخلوط را به مدت ۵ دقیقه روی صورت به آرامی ماساژ دهید و بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم بشویید؛ این درمان را هم می توانید ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید؛ با استفاده کردن از این ماسک شما می توانید نتایج شگفت انگیزی از آن ببینید.
  3. روش دیگری که می توانید استفاده کنید استفاده از روغن نارگیل به همراه عسل است که می توانید روغن نارگیل و عسل را به میزان مساوی با یکدیگر ترکیب کنید و بعد از اینکه صورت تان را به طور کامل پاکسازی کردید ۵ دقیقه آن را به آرامی روی صورت ماساژ دهید و پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورتتان را بشویید اگر میخواهید که نتایج بهتری بگیرید این روش را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید.
  4. از عسل به تنهایی هم میتوان استفاده کرد و می توان آن را روی صورت به آرامی ماساژ داد پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم شست، عسل یک روشن کننده پوست است و باعث می‌شود که حساسیت پوست شما نسبت به نور خورشید کم شود. پس از استفاده کردن از عسل بهتر است که از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. عسل را می توانید به همراه لیمو هم استفاده کنید بعلاوه اینکه می توانید عسل و لیمو و آب گرم را با هم ترکیب کنید بلکه می توانید و به عنوان یک نوشیدنی هم استفاده کنید که باعث کاهش کک و مک ها می شود.
  5. استفاده از آووکادو هم می تواند یکی دیگر از روشهایی باشد که می توانید برای از بین بردن کک و مک تان در نظر بگیرید.

 

نویسنده : زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =