ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

کاشت مو و اعتماد به نفس

کاشت مو و اعتماد به نفس

کاشت مو و اعتماد به نفس در آقایان و بانوان

یکی از مهم ترین مسائلی که برای هر فرد از اهمیت زیادی برخوردار است خط رویش مو در پیشانی هر فرد می باشد. کاشت مو و اعتماد به نفس ای که برای اشخاص وجود دارد همواره رابطه ای مستقیم با یکدیگر دارند، اما احتمالاً نمی دانید که به مرور زمان و با افزایش سن پیشانی هر فرد بلند تر می‌ شود و موهای جلوی سر یا نازک تر می شوند یا شروع به ریزش می‌ کنند. این مشکل حتی با داشتن پوست خوب و جوان هم می‌ تواند در ظاهر افراد تاثیرات منفی زیادی را داشته باشد و به خصوص مردان که این تاثیر را بیشتر احساس می ‌کنند.

البته این موضوع برای بانوان نیز بسیار اهمیت داشته و به آن توجه می کنند زیرا یکی از ملاک های مهم در زیبایی هر زن موهای او است اما این موضوع نمود بیشتری در آقایان دارد. عمل کاشت مو به راحتی می تواند یک فرد ۴۵ ساله را به فردی ۲۵ ساله تبدیل کند و باعث افزایش اعتماد به نفس با کاشت مو گشته زیرا ایجاد یک خط رویش مو برای فردی که به مرور زمان پیشانیش بلند تر شده است و موهای آن کمتر شده اند می ‌تواند تاثیر بسیار چشمگیری در ظاهر او و جوانسازی بالقوه او داشته باشد.

شما می توانید خط رویش موی فعلی خود را با عکسی که چندین سال پیش گرفته اید مقایسه کنید. این مقایسه به شما نشان می‌ دهد که چقدر موهایتان را از دست داده اید و پیشانی تان بلند تر شده است هم چنین این عکس ها به شما نشان می دهد که سرعت از دست دادن موهای شما چقدر بوده و داشتن موی بیشتر تا چه حد در ظاهر شما و داشتن چهره ای جوان موثر است.

با کاشت مو جوانتر شوید

 افرادی که سعی می کنند به دنبال درمانی برای موهای از دست رفته خود باشند درواقع در جستجوی راهی برای برگرداندن ظاهر جوان و شاداب خود بوده و ممکن است که بارها شنیده باشید که می گویند با کاشت مو جوان تر شوید برای مثال تعداد بسیار محدودی از مردان هستند که مشکل طاسی خود را به خوبی پذیرفته اند و با آن زندگی می کنند ولی اکثریت آنها فعال‌ تر با این موضوع برخورد می‌کنند و برای برگرداندن موهای از دست رفته شان به دنبال هر درمانی می‌روند و از درمان های سنتی گرفته تا درمان های دارویی و جراحی استفاده می ‌نمایند.

اثرات روانی تاثیر کم مویی

محققان در چندین مطالعه، اثرات روانی تاثیرکم مویی را در مردان و هم چنین زنان بررسی کرده اند برای مثال بسیاری از مردان عنوان کردند که با شروع شدن دوره از دست دادن موها، آنها یک مرحله افسردگی و پر از ترس از زندگیشان را پشت سر گذاشته اند؛ این افراد با منتقل کردن نگرانی های خود به اطرافیان شان آنها را نیز ناراحت کرده‌اند و از این موضوع نیز ناراضی بودند و از اینکه نظر دیگران در مورد آنها چگونه است نگران بودند و احساس می‌کردند جذابیت شان را کم کم با ازدست دادن موهایشان از دست می‌دهند و از ظاهرشان بسیار ناراضی و ناامید بودند.

کاشت مو و اعتماد به نفس

 بسیاری از این افراد که توان مقابله روحی با این مسئله را نداشتند به افسردگی های شدید نیز دچار شدند که مجبور شدند به خاطر آن از داروهای ضد افسردگی استفاده کنند. طبق گزارشاتی که اعلام شده است هر سه نفر از ۵ نفر مرد تا قبل از سن ۵۰ سالگی از درجات متفاوتی از طاسی رنج می‌برند البته زنان هم از این مسئله ایمن نیستند و در معرض آن قرار دارند، بطوریکه یک نفر از هر چهار نفر زن از دست دادن مو و نازک شدن موها را تجربه می‌کند.

 زن ها بعد از یائسگی بیشتر مستعد طاسی هستند که این مشکل می‌تواند باعث ایجاد افسردگی در بسیاری از بانوان شوند زیرا همان طور که می دانید توجه به زیبایی ظاهری برای زنان بسیار اهمیت دارد.

درمان طاسی قدمتی طولانی دارد و زنان و مردان از پنج هزار سال پیش به دنبال درمانی برای ریزش موهای خود بودند. اوایل این درمان‌ها از نسلی به نسل گذشته منتقل می شده است و اکنون در کتابخانه های پزشکی شفا دهنده های قدیم گنجانده شده است. امروز اما ما در زمانی زندگی می‌کنیم که انواع درمان ها برای از بین بردن این مشکل از نظر دارویی و جراحی برای ریزش مو وجود دارد و پزشکان می توانند طاسی را تا حد زیادی درمان کند.

سن کاشت مو

بسیاری از افراد سوال می کنند که سن مناسب برای کاشت مو چه سنی است؟ متخصصین زیبایی و مو برای جلوگیری از مشکلات ناشی از جراحی های کاشت مو این نوع از عمل را برای افراد زیر ۲۵ سال ممنوع کردند. در این سنین رشد فولیکول های مو ادامه دارد و ممکن است جراحی نتایج کافی را برای فرد به دنبال نداشته باشد. بهترین سن برای کاشت مو از ۳۰ سالگی به بعد است که در آن سن موهای افراد تکامل و رشد کامل خود را به دست آورده است و می توان بر روی فولیکول های آن اقدامات لازم برای جراحی را انجام داد.

هزینه کاشت مو

درباره هزینه های کاشت مو نیز می توان گفت که این هزینه ها بر اساس تعداد گل های کاشته شده یعنی تعداد فولیکول هایی که برداشته شده و در پوست سر جایگذاری شده است محاسبه می گردد که در افراد و کلینیک های زیبایی مختلف تفاوت دارد. روش های جراحی به دلیل عوارض وسختی هایی که دارد هزینه های بالاتری نیز بر هر مشتری تحمیل می‌کند.

 میتوان گفت روشی که در آن فولیکول ها از باریکه ای برداشته شده از پشت سر به جلوی سر جایگذاری می شوند این روش از شیوه های پرهزینه در زمینه کاشت مو به حساب می‌آید زیرا هنگام برداشتن دسته های فولیکولی دقت و حساسیت زیادی اعمال می‌شود و عملی سخت‌تر و پرکارتر نسبت به سایرین است.

کلینیک کاشت مو نای ذی

کلینیک کاشت مو و زیبایی نای ذی با سالها تجربه در انجام عمل های ترمیمی و کاشت مو متقاضیان را به رویای خود که همان جوان تر و جذاب تر شدن است رسانده‌اند. کلینیک زیبایی نای ذی بعنوان بهترین مرکز کاشت مو در ایران بوده و عمل های کاشت و ترمیم را با جدیدترین شیوه ها و فناوری های روز آمریکا و اروپا انجام می‌دهد. وجود پرونده های موفق در زمینه انجام اعمال زیبایی و پوست و مو در کلینیک این را نشان می دهد که کلینیک نای ذی مسیر درستی را در پیش گرفته است.

نویسنده:زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =