ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه کاشت مو

آیا با تاریخچه کاشت مو آشنا هستید؟

تاریخچه کاشت مو یکی از ماجراهایی است که می‌تواند برای هر فردی جذاب باشد. تاریخچه کاشت مو و عمل کاشت مو به قرن ۱۹  میلادی بر می گردد البته آن زمان کاشت مو به شکل امروزی نبوده و قطعاً تفاوت هایی داشته است.

 استفاده کردن از تکنیک های کاشت موی مدرن به دهه ۳۰ میلادی برمی‌گردد که  در ژاپن از آن استفاده می شد که در آن زمان جراحان از گرافت های کوچک و گرافت های واحد فولیکولی برای جایگزین کردن مو درمناطق آسیب ‌دیده ابرو یا مژه ها و در مواردی هم در سر و برای حل مشکل طاسی استفاده می کردند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که در آن زمان تلاش های آن ها مورد استقبال قرار نگرفت و افراد زیادی در آن زمان نبودند که به آن ها توجه کنند و همچنین آسیب های جنگ جهانی دوم به آن کشور و پیشرفت های آن ها باعث شد که پیشرفت‌ های آن ها تا دو دهه مخفی نگه داشته شود و یا نادیده گرفته شود.

در اواخر دهه پنجاه بود که عصر مدرن کاشت مو در جهان غرب شروع شد یعنی زمانی که یک متخصص پوست از نیویورک به اسم ارنریش با به کارگیری گرافت هایی در بیماران دارای الگوی طاسی مردانه  شروع به آزمایش کرد ؛ قبل از این موضوع چنین تصور می شد که موهای کاشته شده بیشتر از موهای اولیه در منطقه گیرنده رشد نمی کند اما این متخصص پوست نشان داد که استفاده کردن از چنین گرافت هایی باعث می شود که موهای جدیدی در منطقه گیرنده شروع به رشد کردن کنند که دوام و رشد آن ها به همان اندازه ای باشد که در محل اولیه خود بوده است.

بعد از او والتر پی انگر پارامترهایی را تعیین کرد که از آن می توان دائمی ترین فولیکول‌های مو را برداشت کرد. از این پارامترها دیگر به عنوان پایه اساسی برداشت فولیکول مو برای روش نواری و یا روش fue استفاده می کنند.

تاریخچه کاشت مو

حدود بیست سال بعد از آن اتفاق جراحان بر روی گرافت های کاشت موی کوچک تر شروع به تحقیق کردند اما نتایج از نظرموفقیت بسیارمحدود بود یعنی به طور کلی می توان گفت که استفاده از گرافت های ۲ تا ۴ میلیمتری منجر می‌ شد سر شخص ظاهر عروسکی به خودش بگیرد و مصنوعی به نظر برسد اما در دهه ۸۰ با شروع شدن استفاده از برش های نواری به جای تکنیک  قبلی نتایج دیگری حاصل شد و کارلوس یوبل در برزیل استفاده از تعداد بیشتری از گرافت های کوچک را متداول کرد.

در آمریکا فردی به نام راسمن در یک جلسه درمانی شروع به استفاده از هزاران میکروگرافت نمود. و دراواخر دهه ۸۰ بود که استفاده از میکروسکوپ  برجسته نما برای تبدیل یک نوار دهنده به میکروگرافتهای کوچک باب شد. بعد از مدتی به دنبال آن روش کاشت موی واحد فولیکولی شروع به شکل گیری کرد و شکاف گرافت ها و اندازه آن ها کوچک ترشد.

 این اتفاق به جراحان اجازه می داد تا واحدهای فولیکولی بیشتری را درمنطقه پذیرنده قرار دهند و با موفقیت های کسب شده در این زمینه توجه بیشتری به این موضوع نشان داده شد.

تاریخچه کاشت مو

تکنیک برش جانبی در کاشت مو

 با اتخاذ تکنیک برش جانبی در اوایل شروع سال ۲۰۰۰ باعث شد تا جراحان کاشت مو ۲ تا ۴ گرافت  واحد فولیکولی مو را انتخاب کنند که باعث شد موی کاشته شده بهتر از پیش بر روی پوست سر قرار گیرد و منطقه ای که تازه است را بهتر تحت پوشش قرار دهد البته این روش جنبه منفی هم داشت که آن هم این بود که این روش برش های جانبی دارد و همچنین باعث ازهم گسیختگی حالت رگ‌ها می‌ شود که بیشتر از برش‌هایی حاصل می‌شوند که موازات شکاف سهمیه جمجمه زده می‌شود و در نتیجه استفاده از برشهای ساژیتال باعث می‌شود که موها و رگ های خونی کمتری با این فرض که ابزار برش دهی هم اندازه هستند برش زده شود اما یکی دیگر از جنبه های مثبت این برش‌ها این است که آنها بهتر به درون فرو برده می شوند و از برش متقاطع فولیکول جلوگیری می‌شود و این نتیجه ای به دنبال ندارد به جز این که باعث می‌شود پزشکان نیاز به تراشیدن قسمت پذیرنده نداشته باشند.

 استفاده از برش های جانبی در برابر برش های جدیدتر درجراحی های کاشت مو شدیداً مورد بحث قرار گرفته است و بسیاری از جراحان با تجربه کاشت مو به طور معمول از ترکیب کردن این دو روش بر اساس آنچه که برای بیمار مناسب است استفاده می‌کنند. تمامی این نکاتی که ذکر کردیم تاریخچه کاشت مو است که معمولاً متخصصان پوست و مو باید با آن آشنایی کامل را داشته باشند.

کاشت مو تکنیک جراحی است که در آن ریشه های مو تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه ای که درحال ریزش یا خالی شدن از مو است منتقل می شود.

ازاین روش بیشتر برای درمان کردن ریزش موی مردان استفاده می شود اما زنان هم می توانند ازاین روش استفاده کنند. طی این روش ریشه هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شود همچنین در این روش برای بازسازی ابرو ، مژه ، محاسن و ریش ، موهای سینه ، ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخم های ناشی از تصادف یا جراحی نیز استفاده می شود.ازهر پیاز مو تقریبا یک تا چهار رشته رشد می کند. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو هم پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. و نتیجه آن این است که ظاهر طبیعی تر و نه عروسکی موهای کاشته شده را به دنبال دارد.

موهای اهدایی به دو روش کاملاً متفاوت جمع آوری و گردآوری میشوند این کار فوق‌ العاده تخصصی بوده و فقط متخصص پوست و مو مجاز به انجام آن میباشد ودرصورتی که شما افرادی را دیدید که بدون داشتن تخصص و صرفاً به این دلیل که تجربه دارند آن را انجام میدهند می‌توانید با گزارش دادن آنها از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید زیرا همه افراد دراین زمینه اطلاعات کافی ندارند و ممکن است با کوچکترین اطلاعات غلط و یا اغراق آمیزی گمراه شوند.

هزینه های کاشت مو به عواملی همچون تراکم مو و مقدار ناحیه کاشت مو و همچنین روش کاشت بستگی دارد ودر کلینیک های مختلف متفاوت است. از موارد مهم در تعیین هزینه های کاشت مو میتوان به تعداد جلسات کاشت و همچنین تعداد تارموهای کاشته شده نیز اشاره کرد.

کلینیک نای ذی به عنوان بهترین مرکز کاشت مو همواره در اندیشه زیباسازی و جوانتر نمودن ظاهر مخاطبین خود بوده و این رسالت همچنان ادامه دارد.

نویسنده: زهرا فشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =