ایران، تهران، میدان ونک، گاندي شمالي،خیابان شريفي، پلاک 19 ، طبقه 2 ، واحد5 و 6

کاشت مو :88665532-021 * پوست و زیبایی: 88201505-021 * 88673101-021

آیا تیغ زدن صورت بانوان خوب است؟

آیا تیغ زدن صورت بانوان خوب است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در گذشته بسیاری از بانوان معروف صورت‌های خود را تیغ میزدند مانند مرلین مونرو و یا الیزابت تیلور که هر دوی آنها از زنان تاریخ هالیوود هستند. شاید به این دلیل که اکثر مردان از تیغ برای اصلاح صورت شان استفاده می‌کنند این موضوع بین زنان زیاد رایج نیست و حتی به عنوان یک تابو در بسیاری از جوامع شناخته شده است. اما امروزه این فرضیه دیگر قابل قبول نیست و این امر بین بسیاری از بانوان رواج پیدا کرده است، حتی نیویورک تایمز هم درباره این مسئله مقالات متعددی منتشر کرده است که یکی از آرایشگرهای ستاره های معروف بیان کرده است که بسیاری از مراجعه کنندگان طرفدار تیغ زدن صورتشان هستند. جالب است بدانید که تیغ زدن برای صورت نه‌ تنها موها را از بین می ‌برد بلکه لایه بردار خوبی هم هست و پس از انجام این کار بهتر می ‌توان آرایش کرد که این نتایج را هم در نیویورک تایمز مطرح کردند.

 باید قبول کنیم که زنان هم مانند مردان بر روی صورت و تمام بدنشان مو هایی در می آید که آن ها را زائد و اضافه می دانند و تمایل دارند که آن ها را از بین ببرند. البته که از بین بردن مو ها چه در صورت چه در بدن اجباری نیست  اما بسیاری از زنان مخالف داشتن خط ریش و موهای زائد روی صورتشان هستند. از طرف دیگر موم انداختن نیز دردناک است و لیزر کردن هم هزینه زیادی برای آن ها به دنبال دارد اما اکنون دیگر این گونه روش های قدیمی تکراری شده است و اکثر خانم ها ترجیح می دهند که از روش های ارزان و بدون درد و سریع استفاده کنند که به نظر می رسد تیغ یکی از بهترین روش ها به حساب می آید که همه این ویژگی ها را دارد.

اکنون شاید برای ما سوال بشود که آیا بهتر است که از تیغ برای از بین بردن مو های زائدمان استفاده کنیم یا نه. البته که می‌توان از تیغ استفاده کرد اما بهتر است از روش هایی استفاده کنیم که کمترین تبعات منفی را برای ما به دنبال داشته باشد و ما پس از انجام آن پشیمان نشویم و رضایتمان هم جلب شده باشد.

نکات مهم هنگام اصلاح صورت بانوان با تیغ

  1. ابتدا بهتر است که ابزار خود را بررسی کنیم. ما پیشنهاد می کنیم که بانوان از یک تیغ معمولی بدن برای اصلاح پوست صورتشان استفاده نکنند. شما برای شیو کردن صورتتان با تیغ به یک تیغ مخصوص صورت نیاز دارید که البته باید کیفیت خوبی هم داشته باشد. اگر همچین تیغی در دسترستان نیست میتوانید از تیغ ریش تراش مردانه استفاده کنید که از تیغ اصلاح بدن زنانه بهتر است و ما آن را بیشتر توصیه می کنیم. مهم ترین نکته قبل از شروع کردن به تیغ زدن این است که صورت تان را کاملا تمیز کنید و هیچ‌گونه میکروبی روی آن باقی نگذارید.
  2. سطح پوست باید از پایه و کاملا اصولی تمیز شود. صورت واقعا تمیز بسیار مهم است چون در غیر این صورت باعث میشود که روی پوستتان تعداد جوش های زیادی ظاهر شود.
  3. در مرحله بعد شما نیاز دارید که از یک مرطوب کننده خوب و با کیفیت استفاده کنید. نباید وقتی که پوستتان خشک خشک است روی آن را تیغ بزنید زیرا که این کار باعث می‌شود که خشکی پوست افزایش پیدا کند. انجام این دو مراحل باید کاملا بدون اشکال و با دقت انجام شوند.
  4. بعد از انجام این دو مرحله می ‌توانیم تیغ خود را انتخاب کنیم. سپس باید پوست صورتمان را به آرامی بکشیم و در جهت رویش موها پوستمان را اصلاح کنیم. اگر بر خلاف جهت رویش موها اصلاح کنید باعث می شود که موهای زیر پوستی به وجود بیایند که این بعد ها شما را از انجام این روش پشیمان می کند و مشکلی است که به این راحتی ها قابل حل نیست.

از محصولاتی که برای موهای زیرپوستی برای خط مایو بدن مناسب است بر روی صورتتان به هیچ وجه استفاده نکنید.

تیغ زدن مو های بدن روی پوست کاملا خشک باعث می شود که رویش مو ها پس از مدتی کم تر شود اما این در صورتی است که شما تجهیزات مناسب و کاملی را در اختیار داشته باشید و پوست خود را به درستی و کاملا اصولی برای تیغ زدن  آماده کنید ( که معمولا اکثر افراد این شرایط را ندارند و نمی توانند این کار ها را انجام دهند) در غیر این صورت بهتر است که از روغن های طبیعی یا فوم های مخصوص اصلاح مردان استفاده کنید که البته باید توجه کنید که این فوم ها نباید الکل داشته باشند زیرا الکل باعث می‌شود که ph پوست بانوان را به هم بزند و پیامد های مناسبی برای افراد نداشته باشد جالب است بدانید مارلین مونرو که یکی از ستاره های آمریکایی است بیان کرده است که بیش از ۱۰ سال است که از این روش استفاده می کرده است و اکنون دیگر در صورتش مو های زائد  وجود ندارد و با کمترین چین و چروک پوست زیبایی دارد.

 تیغ به عنوان یکی از لایه بردارهای بسیار موثر برای پوست صورت استفاده می شود که البته در کنار آن می تواند موهای صورت را نیز از بین ببرد ولی باید توجه داشته باشید که استفاده کردن درست از آن بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود در غیر این صورت می‌تواند مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد که چندان خوشایند نیست.

  1. پس از اتمام این مراحل شما می توانید صورت خود را پاک نموده و کاملا تمیز کنید سپس می ‌توانید از کرم‌های مرطوب ‌کننده و یا تونر های مخصوص صورت استفاده کنید که ph پوست را تنظیم می کند.

 البته نکته ای که در آخر می خواهیم به آن بپردازیم این است که استفاده کردن از تیغ نسبت به سایر روش‌های موجود باعث می ‌شود که موهای روی صورتتان زود تر از قبل دوباره رشد کنند و شما این تغییر ملموس را احساس خواهید کرد.

نویسنده: زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =