ایران، تهران، میدان ونک، گاندي شمالي،خیابان شريفي، پلاک 19 ، طبقه 2 ، واحد5 و 6

کاشت مو :88665532-021 * پوست و زیبایی: 88201505-021 * 88673101-021

مفهوم جوش های صورت

مفهوم جوش های صورت

جوش ها در نقاط مختلف صورت چه معنایی دارد ؟

مفهوم جوش های صورت چه می تواند باشد ؟

 پزشکان طب سنتی اعتقاد دارند که هر کدام از جوش ها با توجه به منطقه ای از صورت که در آن واقع شده‌ اند نشان دهنده ی وجود مشکلی در یکی از اندام های داخلی بدن هستند پس باید به این موضوع توجه کنید که در کدام قسمت صورت تان بیشتر جوش میزنید تا بتوانید آن مشکل داخلی  را شناسایی نموده و به حل آن اقدام کنید.

آیا شما فقط در یک نقطه از صورتتان جوش می‌ زنید و یا این که جوش هایتان در منطقه های مختلفی از صورتتان واقع شده است؟ پزشکان متخصص معتقدند که جوش های صورت می توانند اطلاعات زیادی درباره ی وضعیت درونی بدن گزارش دهند، در واقع وضعیت پوست شما وضعیت سلامتی شما را نشان می دهد و شما وقتی به درستی بدانید که در کجای بدن خود دچار مشکل هستید می توانید برای درمان و حل مشکل اقدام کنید .

 

جوش و آکنه روی پیشانی

 جوش های روی پیشانی بیشتر نشان دهنده ی وضعیت هضم غذا و گوارش افراد است به این گونه افراد پیشنهاد می شود که از غذاهای فرآوری شده به خصوص هله هوله ها دوری کنند، بهتر است که این گونه افراد در رژیم غذایی شان مقدار کمتری از چربی را قرار دهند و در صورت استفاده کردن از چربی ها، از چربی های طبیعی مانند ماهی و آواکادو استفاده کنند، استفاده کردن از آب و خوراکی های سرد مانند خیار و هندوانه برای این گونه افراد حیاتی است.

بهتر است که در فصل هایی که هوا گرم تر است کمتر آرایش کنید و اجازه ندهید که هیچ کدام از مناطق پوستتان چرب شود.

مفهوم جوش های صورت

جوش و آکنه در اطراف چشم ها

اگراطراف چشم های شما جوش می زند می تواند به دلیل اختلال در کلیه های تان باشد. حتی کبودی اطراف چشم می تواند حاکی از مشکلات کلیوی باشد. اگر زیر چشمان شما جوش می زنند نشان دهنده مشکلات کلیوی است.

دستکاری کردن جوش های صورت باعث میشود که جای جوش ها روی صورت  باقی بماند. البته که ویژگی‌های پوست افراد با یکدیگر متفاوت است اما بیشترین علتی که باعث می شود جای جوش ها بر روی صورت بماند همین دست کاری کردن آن ها است .

یکی دیگر از علت های جوش زدن می تواند استرس و تغییرات هورمونی باشد که در این صورت می‌توانید با یک پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت لزوم او به شما دارو هایی را پیشنهاد می کند که هورمون های شما را تنظیم می کند و به این صورت جوش هایی هم که به علت های هورمونی ایجاد شده اند کمکم نا پدید می شوند .

جوش ها در ناحیه گونه

 جوش هایی که در ناحیه گونه ایجاد می شود می تواند مرتبط با اختلالاتی باشد که در این افراد به وجود می آید، یعنی اگر شما فردی سیگاری هستید یا به هر دلیلی تنفس و ریه های شما مشکل دارد بهتر است که با یک پزشک این مشکل را در میان بگذارید زیرا جوش هایی که روی گونه افراد زده می شود نشان دهنده مشکلات ریوی است.

 

 جوش روی لب و بالای لب

جوش روی لب ها نشان دهنده وجود مشکلاتی در روده افراد است که در این صورت شما نیاز دارید که به هر صورتی که ممکن است روده های خود را پاکسازی کنید که این کار با درمان های خانگی مانند استفاده از خاکشیر هم امکان پذیر است و تاثیرات زیادی دارد. البته مشکلاتی که در بالای لب ها در دو سمت چپ و راست ایجاد می شود نشان دهنده مشکلاتی است که در معده افراد وجود دارد و جوش زدن در وسط بالای لب نشان دهنده مشکلاتی در اندام تناسلی است.

مفهوم جوش های صورت

جوش بر روی نقاط مختلف بینی

جوش روی نقاط مختلف بینی اگر بالای بینی و بین دو ابروی شما جوش می زند این موضوع نشان دهنده وجود مشکلاتی در طحال یا پانکراس شما است، اگر وسط بینی شما جوش می‌زند نشان دهنده وجود مشکلات ریوی است و اگر نوک بینی شما جوش میزند نشان دهنده مشکلات قلبی است؛ که در صورتی که هر کدام از این موارد مکرراً تکرار شد به طور جدی پیشنهاد می کنیم که با مراجعه کردن به پزشک و یا انجام دادن برخی آزمایشات مربوطه این مسائل را پی گیری کنید تا مشکلات جدی برای شما پیش نیاید.

 

جوش روی ابرو

جوش زدن روی ابرو و دو طرف پایینی صورت یعنی انتها ی دو چانه تا رسیدن به گوش ها که خط فک و اطراف آن را شامل می شود نشان دهنده ی مشکلات کبدی است، جوش های بالای ابرو نشان دهنده مشکلات کیسه صفراست.

 

جوش اطراف گیجگاه

همچنین جوش هایی که در نقطه های مختلف اطراف گیجگاه زده می شود نیز نشان دهنده مشکلات کبدی است.

 

جوش بر روی گوش ها

 جوش هایی که روی گوش های افراد زده می شود نشان دهنده مشکلات کلیوی است. اگر زیر چشمان شما جوش می زنند نشان دهنده مشکلات کلیوی است.

به طور کلی میتوان گفت که جوش ها و آکنه هایی که در مرکز صورت به وجود می آیند مرتبط با اعضای مرکزی بدن مانند قلب و ریه ها و معده هستند و جوش ها و آکنه هایی که در نقاط پایین تر صورت ایجاد می شوند مربوط به روده و کبد و اندام تناسلی و به طور کلی اعضای داخلی بدن که در قسمت پایینی بدن قرار دارند است، گوش ها و ابروها نیز مرتبط با این بخشها هستند.

 

شما با شناختن هر کدام از این مناطق و مشاهده ی نقاط مستعد جوش بر روی پوست خود یا اطرافیانتان می توانید متوجه شوید که مشکل در کدام ناحیه از بدنتان است و به این صورت شما هم مشکل آن عضو را شناسایی کرده اید و به حل آن خواهید کوشید و هم از شر جوش های روی پوستتان خلاص خواهید شد.

همان طور که می دانید افرادی که پوست شاداب تر و سالم تر و صاف تری دارند حتی اگر اگر از نظر برخی اعضای صورت فاکتور های زیبایی را نداشته باشند نسبت به سایر افراد زیبا تر شناخته می شوند.

نویسنده : زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =