ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

تاثیر لیزر موهای زائد بر بدن

تاثیر لیزر موهای زائد بر بدن

در این مقاله می خواهیم تاثیر لیزر موهای زائد بر بدن و همچنین میخواهیم مزایا و عوارض آن را بررسی کنیم. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تاکنون از لیزر موهای زائد استفاده نکرده اید و این روش را برای از بین بردن موهای زائد تان انتخاب نکرده اید به شما توصیه می کنیم که با ما در  این مقاله همراه باشید.

 افراد  بسیار زیادی هستند که برای این که لیزر موهای زائد را انجام دهند دلیل خاصی نمی بینند البته این امر ممکن است به این خاطر باشد که آنها دلیل استفاده از لیزر موهای زائد را نمی دانند. کسی که مشکل موهای زائد را داشته باشد و مشکلات زیادی را که برای رفع آنها وجود دارد تجربه کرده باشد متوجه می شود که از بین بردن موهای زائد امروزه بسیار مهم است و دغدغه بسیاری از خانم‌ها و آقایان شده است.

تفاوت لیزر موهای زائد در افراد

 اگر شما تنها یک بار هم از لیزر موهای زائد استفاده کرده باشید متوجه تفاوت آشکار آن شده اید و احتمالاً خودتان جواب این سوال ها را می دانید. لیزر موهای زائد صورت و بدن می تواند زندگی هر فرد را متفاوت کند و به قولی می‌تواند زندگیتان را به قبل و بعد از لیزر موهای زائد تقسیم کند، بعد از این که لیزر موهای زائد را تجربه کنید دیگر عوارض ناشی از وجود موهای ضخیم و ناخواسته را تجربه نخواهید کرد، همچنین جوش های چرکی و درد و انتقال عفونت ها و ازهمه مهم‌تر بازگشت سریع موها را تجربه نخواهید کرد و به دوران طلایی کم مویی پا خواهید گذاشت.

شاید عده‌ای برایشان سوال باشد که  »»»»»

مزایای انجام لیزر موهای زائد چیست؟

 لیزر موهای زائد بر خلاف سایر روش ها برای از بین بردن موهای زائد باعث می شود که موها به تدریج حذف شوند. این روش نسبت به سایر روش ها عوارض کمتری دارد و با لیزر صورت و بدن شما ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد، لیزر باعث اتلاف وقت کمتری می شود و شما با انجام دادن یک دوره لیزر درمانی دیگر لازم نیست برای موهای زائد وقت بگذارید.

همیشه همراه با صحبت از مزایای لیزر افرادی هستند که درباره عوارض لیزر سوال می کنند. شایع ترین عارضه لیزر موهای زائد احتمال سوختگی پوست است که بیشتر در پوست های تیره اتفاق می افتد که در صورت عدم رعایت درجه مناسب توسط پزشک برای پوست فرد مورد نظر اتفاق می افتد که البته بعد از لیزر تمامی این سوختگی ها و تیرگی ها قابل درمان است.

 نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که درصد بسیار کمی از افراد هستند که بعد از انجام لیزر دچار این عارضه می شوند، عده دیگری نیز هستند که فکر می‌کنند لیزر سرطان زاست در  صورتی که تا کنون هیچ مدرکی مبتنی بر سرطان زا بودن لیزر موهای زائد ارائه نشده است.

 قابل توجه است که بدانید به هیچ وجه نور لیزر بیشتر از چند میلی متر داخل پوست نفوذ نمی‌کند واز فولیکول های مو فراتر نمی رود و هیچ اثر مخربی برغدد لنفاوی و ارگان‌های داخلی ندارد.

میزان درد لیزر موهای زائد

درباره دردناک بودن لیزر موهای زائد نیز باید بگوییم که با وجود متفاوت بودن آستانه درد در افراد مختلف درصدی از سوزش در افراد طبیعی است

افرادی که لیزر مو برای آنها مضر است

کسانی نیز هستند که به هیچ عنوان نباید لیزر مو را انجام دهند :

  • افرادی که صرع کنترل نشده دارند
  • افرادی که دارای بیماری های عفونی در ناحیه مورد نظر مثل تب خال یا زگیل هستند
  • یا در صورت وجود بعضی بیماری‌های خاص پوستی مثل لوپوس نباید این عمل را انجام داد.
  • در افرادی که دچار آفتاب سوختگی شدیدی هستند نیز لیزر درمانی انجام نمی‌شود.
  • در صورت بارداری بهتر است که عمل لیزر انجام نشود.
  • مصرف همزمان بعضی داروها که حساسیت به نور را ایجاد می کنند برای مثال در گذشته بر عدم مصرف راکوتان تأیید زیادی می شد که البته امروزه در مقالات جدیدی مصرف آن در دوره لیزر بلامانع است.

محدودیت سنی لیزر موهای زائد

نکته دیگراین است که لیزر موهای زائد هیچ محدودیت سنی ندارد اما بهتر است که در کودکان این گونه لیزر موهای زائد انجام نشود.

نوع پست برای لیزر موهای زائد

 برای انجام لیزر موهای زائد نوع پوست خاصی تعیین نشده است. ریز یا درشت بودن موهای بدن هم جزء عواملی است که در هنگام لیزر ایرادی ایجاد نمیکند با این حال بعضی از پزشکان معتقدند که لیزر بر روی پوست های تیره تر دیر تر از پوست های روشن تر تاثیر می گذارد.

تفکر غلط لیزر موهای زائد

بعضی از خانم ها این تصور را دارند که لیزر تنها راه حل مناسب برای خلاص شدن همیشگی از موهای زائد است اما این تفکر غلط است زیرا لیزر موهای زائد راه حلی موقت است که تنها تفاوتش با دیگر روش ها این است که باعث رشد دیرتر، ریزتر و لطیف تر شدن موها میشود، هیچ پزشکی نمی‌تواند به بیماران خود این وعده را بدهد که موهای بدنشان دیگر هرگز رشد نخواهد کرد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تاکنون لیزر موهای زائد را تجربه نکرده اید بهتر است که کلینیکی مناسب برای لیزر موهای زائد خود انتخاب کنید.

 یکی از سردرگمی های افرادی که می‌خواهند لیزر موهای زائد را انجام بدهند انتخاب مرکز لیزر مناسب و دستگاه لیزر مناسب در میان خیل عظیم مراکز لیزر مجاز و غیرمجاز و تنوع دستگاه‌های موجود است.

 سوال این است که چطور می توانیم از مجاز بودن یا نبودن یک مرکز لیزر آگاه شویم و موثرترین دستگاه لیزر را شناسایی کنیم و این اطمینان را حاصل کنیم که حتماً در مرکزی تحت نظر متخصص پوست که به این نکات توجه میکند پا میگذاریم ؟

 دستگاه ها باید دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا باشد و نکته مهم دیگری که مشاوره گرفتن از پزشک برای انتخاب دستگاه لیزر مناسب برای پوست شما و تاثیر لیزر موهای زائد بر بدن بسیار اهمیت دارد. در حال حاضر دستگاه های لیزر آمریکایی اثربخشی بیشتری را دارند و با تعداد جلسات کمتری می‌توانید تاثیرات دلخواه خود را مشاهده کنید اما حتماً باید به این نکته توجه کنید که به مرکزی مراجعه کنید که در آن متخصصین پوست وجود داشته باشد و به پزشک های عمومی بسنده نکنید.

کلینیک نای ذی یکی از بهترین مراکز تخصصی در زمینه پوست است که خدمات لیزر موهای زائد را نیز انجام می دهد و زیر نظر بهترین متخصصان و پزشکان پوست به فعالیت خود ادامه می‌دهد و سالهاست که تجربه موفقیت آمیزی در این زمینه دارد.

نویسنده:زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =