ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

معیارهای اصلی جراحی بینی

معیارهای اصلی جراحی بینی

 معیارهای اصلی جراحی بینی که در اینجا بدان پرداخته ایم عمدتاً جزو دلایل اصلی عمل جراحی بینی نیز می باشد

زیبایی صورت چیست؟

  1. زیبایی یعنی داشتن چهره ای که اجزای آن از نظر اندازه متناسب یک دیگر هستند. بینی زیبا تر بینی ای است که با سایر اجزای صورت فرد و به طور کلی با چهره ی فرد متناسب باشد.

عمل بینی موفق ؟

  1. یک عمل بینی موفق به صورتی موفق است که فرد پس ازعمل علاوه بر اطمینان از متناسب بودن بینی اش با سایر اجزای صورت اش اطمینان آن را داشته باشد که هیچ گونه مشکل تنفسی و هیچ گونه مشکلی مربوط به بینی اش نخواهد داشت و اگر فرد یکی از علل جراحی بینی اش مشکلات تنفسی مانند پلیپ بوده است آن مشکل باید به طور کامل رفع شود و اثری از آن نماند . برای تمام بیمارانی که قرار است هرگونه جراحی بر روی بینی آنها انجام شود، سه بررسی تشخیصی مهم انجام می دهم:۱) آندوسکوپی تشخیصی بینی که آناتومی داخلی بینی را به بهترین وجه ممکن را نشان می دهد. ۲) راینومانومتری که ارزیابی راه هوایی بینی را به طور دقیق میسر می کند ۳) آکوستیک راینومتری که هرگونه مانع و تنگی در مسیر مجرای تنفسی را نمایان می کند.

جراحی پلاستیک چیست؟

  1. جراحی پلاستیک و زیبایی بینی در ضمن این که ایجاد تناسب میان اجزای چهره می کند باید ارتباط خوشایندی را بین بینی و دیگر اجزای صورت فرد برقرار کند. از آن جایی که عمل بینی یک کار سلیقه ای نیست بیمار باید اطمینان ۱۰۰ درصدی به پزشکش و روش کار او داشته باشد و تمامی مراحل عمل و انتخاب مدل بینی را با خیال راحت به او بسپارد. بینی مدل لباس نیست که هرکسی بنا بر سلیقه ای که دارد آن را انتخاب کندو اگر دچار اشتباه و خطا در انتخاب لباس شود می تواند آن را با خریدن لباسی دیگر جبران کند اما انتخاب اشتباه مدل بینی براساس سلیقه قابل جبران نیست. بهترین و مناسب ترین بینی برای هر فرد فقط یک بینی ای است که براساس تناسب اجزای صورتش و حفظ سهولت در تنفس حاصل می شود.هر جامعه ای بنا بر فرهنگ خودش و یا هر فردی مطابق با سلیقه اش از زیبایی بینی تعریفی را دارد اما برطبق اصول زیبایی ، تنها آن بینی ای برای صورت حداکثر زیبایی را به وجود می آورد که حداکثر تناسب را با اجزای چهره داشته باشد. اگر در عمل بینی تنها به کوچکی یا سر بالا شدن بینی ویا حتی بزرگ شدن آن توجه کنید نه تنها زیبا تر نمی شوید بلکه تناسب میان اجزای صورتتان نیز بهم میریزد و به زیبایی که به دنبال آن بودید دست پیدا نمی کنید.

معیارهای اصلی جراحی بینی

قوز بینی چیست؟

  1. یکی از شایع ترین مواردی که بیماران به خاطر آن به پزشک زیبایی و پلاستیک مراجعه می کنند به خاطر قوز بینی است. در روش های نوین جراحی بینی به جای کم کردن و کاهش بافت های پشت بینی، با تقویت و افزایش حمایت پایه بینی در ناحیه نوک بینی، قوز بینی اصلاح میشود. پس از آنالیز صورت در بسیاری از دختران و پسران ایرانی معلوم ثابت شده است که درواقع علت قوز بینی همان گونه که بسیاری از افراد تصور میکنند، در خیلی از افراد بلندی پشت بینی نیست بلکه ضعف جلوآمدگی نوک بینی است که به راحتی قابل اصلاح است.در این حالت باید قسمت پایینی جلو بیاید یعنی باید اسکلت بینی را تقویت کنیم تا صورت به مراتب زیباتر شود و به تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت برسیم. در روش های قدیمی بدون تقویت نوک بینی قوز بینی را بر می داشتند که این کار غیر تخصصی بود و نتایج خوبی را به دنبال نداشت زیرا در بسیاری از موارد چهره حتی زشت تر می شود چون زاویه بین بینی و صورت خیلی کم می شد وتناسب میان اجزای چهره از میان می رفت.

پشت بینی عروسکی چیست؟

  1. در روش های جدید سعی می شود که پشت بینی طبیعی باشد. امروزه بیشتر متقاضیان جراحی پلاستیک وزیبایی بینی خواهان تغییرات طبیعی در بینی هستند و می خواهند بینی آنها به طرزی عمل شود و تغییر کند که هر فردی متوجه عمل زیبایی آنها نشود. اصطلاحاتی مانند بینی عروسکی یا بینی سرسره ای و سر بالا که سال ها در بین مردم رواج داشت امروزه کارکردی ندارد و حتی نشانه ای از قدیمی بودن یا بی کلاسی است. یک پشت بینی باید صاف یا انحنای بسیار طبیعی داشته باشد.
  2. در روش های نوین جراحی بینی برخلاف روش های قدیمی به هیچ وجه اتصالات غضروف های بینی در نواحی مختلف قطع نمی شود و برای کاهش پهنای نوک بینی با روش های مخصوصی تغییر حالت نوک بینی به صورت طبیعی بدون برداشتن غضروف ها انجام میشود. بنابراین نوک بینی حالت طبیعی خواهد داشت و ضمن حفظ ارتباط میان بینی و سایر اجزای صورت، اطرافیان متوجه مصنوعی یا عملی بودن بینی فرد نخواهند شد.

  1. در روش های نوین جراحی بینی سوراخ های بینی به هیچ وجه دست زده نمی شوند. زیرا در اغلب موارد دست خوردن سوراخ های بینی کاملا مشخص می شود و حالت بسیار مصنوعی ایجاد می شود و این مغایر با خواسته فرد از عمل زیبایی و پلاستیک می باشد. و افراد خواهان این هستند که بینی شان به طرزی کاملا طبیعی عمل شود وتغییر کند.

  1. نکته بعدی اشکالات تنفسی است که به دلیل کم شدن قطر مجرای تنفسی ممکن است اتفاق بیفتد و بسیاری از این افراد پس از سال های طولانی با مشکلات شدید تنفسی دست و پنجه نرم می کنند و تا آخر عمر درگیر این مشکلات هستند. برای جلوگیری از این مشکلات افراد سعی دارند که عمل را نزد پزشک حاذقی انجام دهند تا علاوه بر طبیعی عمل شدن بینی شان،تناسب میان اجزای چهره شان را حفظ کنند و دچار مشکلات تنفسی نشوند.

نویسنده : زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =