ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

انواع لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد در تهران

همه ما این موضوع را می دانیم که موهای ناخواسته یا زائد به موهایی گفته می شود که در مواضعی از بدن ایجاد می گردند و غیر معمول هستند و رنگ های تیره ای دارند که باعث میشود این رویش غیرطبیعی بیشتر نمایان شود، در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع لیزر موهای زائد آشنا سازیم، لطفاً با ما همراه باشید.

موهای زائد را عمدتاً در نواحی چانه، لب فوقانی، نواحی دو طرف صورت، از محل ناف به طرف پایین و در فرورفتگی ناحیه کمر به رنگ های تیره و سیاه می توان مشاهده کرد. ریشه هر دو دارای رنگدانه ای به نام ملانین است که در روند رشد مو به تدریج این رنگدانه فعال گشته و تمامی بدنه یک مو را تیره و به رنگ سیاه، قهوه ای و بلوند و غیره در می‌آورد که در افراد مختلف بنا به ژن رنگ دانه های بدن آنه متغیر است.

 در روش استفاده از لیزر ، فولیکول های مو های زائد کاملاً تخریب گشته و امکان رشد موهای زائد در نواحی خاص از بین میرود. این درمان در چند مرحله و در چند هفته انجام می شود و نتیجه حاصل از این روش اغلب مواقع موفقیت آمیز و دائمی است اما بیشتر مشکلی که افراد برای لیزر کردن دارند هزینه زیاد آن است که به بیمار تحمیل می‌شود، اما فراموش نکنیم که لیزر موهای زائد آخرین و جدیدترین راه برای درمان موهای زائد است ولی به هر حال باید انتظار شما از این روش درمانی هم معقول و واقع گرایانه باشد.

 در حال حاضر هیچ روش قطعی برای درمان کامل و دائمی موهای زائد وجود ندارد اما در بین روش‌های موجود لیزر از همه موثرتر و دائمی تر است البته این حرف به آن مفهوم نیست که همه موهای زائد در اثر لیزر به صورت دائمی در بدن از بین می رود اما به هر حال می‌توان گفت که حتی اگر پس از لیزر هم موها مجدداً رشد کنند اولاً به تعداد کمتری رشد نموده و ثانیاً کرکی و نرم میشوند.

در سال هایی که از انواع لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد استفاده شده است این کار مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته و متخصصان پوست می‌گویند که هرچقدر پوست بیمار روشن تر و موهای زائدش تیره تر باشد احتمال اثر بخشی لیزر بیشتر است.

در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع لیزر بیشتر آشنا کنیم:

IPL چیست ؟

IPL سیستمهای نوری شدید پالسی هستند و در اصل لیزر نیستند بلکه فلش لامپ‌هایی هستند که نور چند طول موجی ایجاد می‌کنند که قادر است اثرات گوناگونی بر روی ساختارهای مختلف پوست بگذارد و می‌توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف را مشخص کرد.

در واقع این دستگاه روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد و جوانسازی پوست و همچنین روشن نمودن لکهای صورت و همچنین آثار سطحی جوش های صورت است. این دستگاه لیزر نیست اما کارایی و عملکردی مشابه لیزر را دارد. ارزان تر است و سریع تر عمل می کند؛ همچنین این دستگاه با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت ، پاها، پشت و غیره به صورت آرام و بی خطر استفاده می‌شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آنها می شود.

این دستگاه بدون سوختگی و آسیب به پوست استفاده شده و برای حذف موهای زائد بسیار سریع و کاملاً بدون درد بوده و عوارض جانبی بسیار کمتری را خواهد داشت، ولی لازم به ذکر است که آن عوارض جانبی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان بوده که به سرعت برطرف میگردند و کاندیداهای مناسب جهت استفاده کردن از این دستگاه افرادی هستند که دارای پوست روشن و موهای تیره هستند.

ای لایت یا Elight چیست ؟

 دستگاه ایلایت ترکیبی از دستگاه IPLو دستگاهRF یا رادیو فرکانسی است.

ویژگیهای ای لایت یا Elight :

 1. Elight سیستم خنک کننده قدرتمند ترکیبی (هوا و آب) دستگاه در سطح پوست
 2. تنظیم راحت پارامترها با صفحه تماس لمسی
 3. امکان تنظیم برای انواع پوست و مو به روش اتوماتیک ( از پیش تنظیم شده ) و حرفه ای
 4. ۵ فیلتر مختلف برای ضایعات مختلف پوستی
 5. امکان انتخاب سایز هندپیس ( ۸*۴۰ و۱۶*۵۰ میلی متر)
 6. دارای استاندارد CE پزشکی اتحادیه اروپا و استاندارد کیفیت تجهیزات پزشکی ISO13485
 7. دارای مجوز رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
 8. همراه با کتابچه آموزش لیزر و IPL توسط پزشک و مهندسین شرکت

سیستم لیزر ND – YAG چیست ؟

این لیزر ها یکی از رایج ترین انواع لیزر موهای زائد هستند و برای بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می‌شوند. این لیزر با یک طول موج  ۱۰۶۴نانومتری در مادون قرمز نور منتشر می‌کند.

لیزر دایود چیست ؟

لیزرهای دایود رفع موهای زائد موجود به صورت پالسی با طول موج های ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتر می باشد. جذب این طول موج در ملانین تا حدی کمتر از لیزرهای الکساندرایت و یاقوت بوده و قابلیت استفاده در پوست های تیره را نیز میسر می سازد. اگر پزشک آگاهی و تجربه کامل نداشته باشد می‌تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است.

مزایای دایود:

 1. دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
 2. کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت
 3. خنک سازی سطحی
 4. قابلیت استفاده در پوست های تیره

لیزر الکساندرایت یا الکس:

یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد است و از خصوصیات منحصر به فردی که این دستگاه دارد این است که قابل تنظیم برای طول موجهای مختلف است و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست را داراست. لیزر الکساندرایت از نوع لیزر های جامد است که دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر بوده و در محدوده نور مرئی می باشد با توجه به جذب بالای ملانین در این طول موج کاربرد ویژه آن از بین بردن موهای زائد است.

برخی از کارشناسان معتقد هستند که لیزر الکس را قدرتمندترین و پرتاثیر ترین لیزر موهای زائد بدن از میان موارد بالا می دانند. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده می باشد و مخصوص برای جلوگیری از سوزش هست.

مزایای لیزر الکساندرایت (الکس):

 1. دارای نرخ نفوذ به پوست بسیار خوبی است.
 2. برخلاف لیزرهای دیگر برای موهای نازک و ریز موثر است.
 3. برای رنگ پوست سفید بسیار موثر می‌باشد.
 4. می‌تواند طیف وسیعی از مشکلات پوستی را درمان کند.
 5. دارای دوره‌ی بهبودی کوتاهی است.
 6. این لیزر نیاز به تعداد جلسات درمانی کمی دارد.
 7. عوارض جانبی لیزر جدی نمی‌باشند.
 8. نرخ تکرار سریع لیزر به معنی افزایش سرعت درمان است.
 9. بر روی انواع مختلف پوست از رنگ سفید تا زیتونی موثر است.
 10. برای انواع نازک مو در مقایسه با لیزرهای دیگر موثر می‌باشد.
 11. سیستم لیزر دارای نرخ نفوذ بسیار مناسبی است.
 12. نواحی بزرگ پوست پوشش داده می‌شوند.

معایب لیزر الکساندرایت:

 1. این سیستم برای استفاده در پوست‌های تیره مناسب نمی‌باشد.
 2. لیزر مورد استفاده در این سیستم می‌تواند باعث تغییراتی در رنگدانه‌های پوست شود.
 3. این سیستم می‌تواند به دلیل نرخ بالای تکرار لیزر دردناک‌تر باشد.

در نهایت باید از لیزرها انتظار واقعی داشت و تبلیغات نادرست و اغراق‌آمیز همه را سردرگم می کند.

در واقع واقعیت این است که جلسات متعدد برای کاهش موها توسط انواع لیزر موهای زائد توسط لیزر الزامی است. در ضمن پاسخ در افراد مختلف نیز متفاوت و لفظ کلمه تضمینی نشانگر ناصحیح بودن تبلیغ در حوزه پزشکی می باشد.

نویسنده: زهرا افشار

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =