ایران، تهران

تلفن مشاوره :09120434397

کاشت موی بانوان - کلینیک نای ذی

کاشت موی بانوان

بهترین مرکز کاشت موی بانوان در تهران

با وجود اینکه در سراسر جهان ۶۰ درصد مردان و ۵۰ درصد زنان از کم پشتی موهای خود رنج می‌برند و اغلب با سپری شدن سن خود را بیشتر نشان می‌دهد و سبب میشود تا از داروها و روش‌هایی جهت درمان خود انجام دهند، مسلماً کم پشتی مو به خصوص در زنان در چهره‌شان تأثیرگذار است و بر همین منوال زیبایی ، ماندگاری و کاشت موی بانوان یکی  از مهمترین دغدغه های اصلی در میان بانوان می باشد.

علت‌های ریزش مو در بانوان

۱- هورمون
پرکاری یا کم کاری تیروئید و همچنین اگر در برخی افراد استروژن متعادل نباشند دچار ریزش مو می‌شوند.
۲- زایمان
بسیاری از خانم تا پس از زایمان متوجه ریزش مو خود می‌شود این بر اثر تغییرات هورمونی در زمان بارداری است
۳- دوران یائسگی
یکی از عللی که در خانم ها بزرگسال باعث ریزش مو می‌شود یائسگی است
الف- استرس
ب- کاهش وزن ناگهانی یا رژم های لاغری
ج- کمبود آهن

انواع ریزش مو

    1. ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که غالباً به سمت پشت سر هستند
    2. ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که به جلو سر پیشروی می‌کند.
    3. ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که بیشتر در جلو سر دیده می‌شود

تفاوت کاشت موی بانوان و مردان در کلینیک نای ذی

در اکثر نمونه‌های کاشت مو برای زنان ، واحدهای فولیکول در میان موهای طبیعی سر قرار داده می‌شود. برای جلوگیری از وارد شدن شوک به موهای مجاور، به دقت و تجربه گروه پزشکی نیازمند است که این امر امکان‌پذیر نیست مگر مراجعه به کلینیک تخصصی در زمینه کاشت مو ریزش مو در زنان بیشتر به شکل پراکنده اتفاق می‌افتد و این بدین معناست که کم‌پشتی مو در بالای سر بیشتر و در کناره‌ها و عقب سر کمتر است.

الگوی ریزش مو در آقایان

هرچند که الگوی ریزش مو در بیشتر آقایان در بالای سر و به‌ طور کامل است ولی در کنار و پشت سر مویی از دست نمی‌دهند. به علت اینکه در کاشت مو زنان، مو از قسمت عقب و کنار سر برداشته می‌شود، منطقه اهداکننده باید به‌قدر کافی پرپشت باشد، بنابراین فرایند برداشت مو، فولیکول موردنیاز و کافی را برای پوشش موفق منطقه دریافت‌کننده فراهم می‌نماید. این مسئله در طی نخستین جلسه مشاوره فردی و با در دست داشتن عکس‌هایی از مناطق کم‌پشت امکان ‌پذیر است و تعیین می‌گردد

آیا کاشت مو برزنان مؤثر است ؟

معمولاً در بین زنان مبتلا به طاسی کاندیدای کمتری برای کاشت مو پیدا می‌شود اما زنانی که با ریزش مو مواجه می‌شوند و بانک موی خوبی دارند می‌توانند پیوند موی طبیعی داشته باشند مواردی که زنان می‌توانند عمل پیوند مو را انجام دهند فرد دچار سوختگی یا تصادف و یا هر سانحه‌ای که موهای خود را از دست داده‌اند انجام دهند.
در این موارد فرد به‌راحتی عمل کاشت مو انجام دهد و به زیبایی خود برمی‌گردد البته باید بدانیم ریزش مو در زنان با مردان متفاوت است زنان ریزش موی پراکنده‌تری دارند

بانوان مناسب جهت کاشت مو در کلینیک نای ذی

۱٫ خانم‌هایی که از ریزش مو به علت محرک‌های مکانیکی و یا ریزش موی (آلو پسی) کششی رنج می‌برند (غیر هورمون(.
۲٫ خانم‌هایی که درگذشته تحت عمل جراحی زیبایی یا پلاستیک قرارگرفته‌اند و اکنون از ریزش مو در اطراف محل برش‌ها نگران هستند.
۳٫ خانم‌هایی که الگوی ریزش مو در آن‌ها تکه‌ای و مشابه الگوی ریزش موی مردانه است که این الگو عبارتند از خط رویش موی عقب رونده و نازکی موی بالای سر (ورتکس). همچنین اگر ناحیه‌ی اهداکننده مو تحت تأثیر آلو پسی اندروژنیک یا ریزش موی هورمونی قرار نگرفته باشند.
۴٫ خانم‌هایی که به دنبال صدمات وارده به پوست سر، ازجمله سوختگی، زخم (اسکار) ایجادشده براثر تصادف و یا سوختگی شیمیایی به ریزش مو دچار شده‌اند.
۵٫ خانم‌هایی که به ریزش مو در اطراف گوش دچار شده‌اند. این عارضه بسیار شبیه به ریزش موی (آلو پسی) کششی است.

چه زمانی باید کاشت موی بانوان صورت پذیرد؟

زنان می توانند عمل کاشت مو را به دو هدف انجام دهند:
۱-پایین آوردن خط رویش موی سر
۲-درمان الگوی کچلی
پایین آوردن خط رویش مو روشی است که در آن موهای سالم از طریق روش‌هایی چون FUE و FUT قابل انجام است که از ناحیه‌های اهدای مو برداشته‌شده برای ایجاد رویش خط زنانه کاشته می‌شود.
در بعضی موارد ممکن است زنان دچار الگوی کچلی مردانه شوند که دراین صورت باید به‌دقت زیر نظر پزشک متخصص تعیین شود که ایا الگوی کچلی زنانه قابل پیوند هست یا خیر

مقایسه الگوی کچلی در زنان و آقایان

همان طور که در قسمت‌های فوقانی اشاره شد زنان نسبت به مردان کچلی متفاوت‌تری را دارند زنان مستعد آن هستند که کچلی یکنواختی درکل سرشان تجربه کنند از این حیث زنان کاندیدای مناسب برای کاشت مو نیستند.
بنابراین هر زنی که دچار ریزش مو می‌شود نمی‌تواند از مزایای عمل کاشت مو بهره‌مند شود.
قبل از هر چیز پزشک مربوطه باید ناحیه‌ای که دچار ریزش موی سر شده است را مورد ارزیابی قرار دهد که کاشت مو برای بیمار مؤثر است یا خیر و یا اینکه موهای دائمی قابل استفاده در کاشت مو هست یا خیر.
روش‌هایی متعددی در زمینه کاشت مو با توجه به مواردی که در بالا بررسی شد موجود است که به مادر این مقاله مزایا و معایب یک روش در کاشت مو پرداختیم که به شرح ذیل است:

مزایای کاشت مو به روش FUT

۱٫ غیر‌قابل رؤیت بودن محل کاشت موی بانوان
۲٫ ایجاد یک خط طبیعی در جلوی سر و ظاهری طبیعی
۳٫ طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر
۴٫ امکان برداشت موهای ناحیه‌ی پشت سر و دیگر نواحی مختلف بدن مثل کتف و سینه
۵٫ حفظ کیفیت گرافت‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز.

معایب کاشت مو درروش FUT

بزرگ‌ترین ایرادی که در کاشت موی بانوان وجود دارد، به روش FUT ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر است که احتمال باقی ماندن جای زخم را به همراه دارد. از سوی دیگر کم ‌شدن حجم بانک مو به‌نحوی‌که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد و خونریزی، تورم سروصورت و درد در محل برش از دیگر معایب کاشت موی بانوان به این روش است .
«آرزوی ما سلامتی و زیبایی شماست»

نویسنده: زینب لاجوردی

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =