ایران، تهران، میدان ونک، گاندي شمالي،خیابان شريفي، پلاک 19 ، طبقه 2 ، واحد5 و 6

تلفن تماس کاشت مو :88665532-021 تلفن تماس پوست و زیبایی: 88201505-021

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی

رفع موهای زائد همواره از زمان های گذشته تا کنون مورد توجه افراد بخصوص زنان بوده است. روشهای مختلفی را برای رهایی از موهای زائد انجام داده اند. که بیشتر روشها بصورت موقتی پاکیزگی و لطافت را برای آنها فراهم نموده است. از جمله روشهای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی میتوان به اصلاح با تیغ، اپیلاسیون با موم یا وکس، اصلاح با نخ، کرم های موبر، الکترولیز و لیزر اشاره نمود. در ادامه به بررسی روشهای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی می پردازیم.

  1. اصلاح با تیغ

 تراشیدن موهای ناحیه تناسلی با استفاده از تیغ های یکبار مصرف و یا با سر قابل تعویض میباشد. در این روش بدلیل اینکه موهای نرم را با تیغ اصلاح کرده ایم. احساس میشود موها بصورت خشن تبدیل شده اند. از سوی دیگر با اینکه روشی سریع در رفع موهای زائد ناحیه تناسلی محسوب میشود اما عوارضی بصورت بریدگی، زخم و آسیب به ناحیه تناسلی را به همراه دارد. مدت زمان ماندگاری این روش ۱ تا ۳ روز میباشد.

  1. کرم های موبر

کرم های موبر از لحاظ بهداشتی بهتر از روش اصلاح با تیغ است اما بدلیل اینکه پروتئین مو را در خود حل میکند باید بطور کامل از روی پوست پاک شود. مدت زمان ماندگاری چند روز تا یک هفته میباشد. در این روش از رفع موهای زائد ناحیه تناسلی، جنس موها خشن بنظر می رسد. این کرم ها در پاکسازی اکثر نواحی بدن مورد استفاده میباشند.

  1. اپیلاسیون با موم

مواد تشکیل دهنده موم از پارافین ورزین تشکیل شده است که خاصیت چسبندگی بالایی دارد، اپیلاسیون عموما در سالنهای زیبایی انجام میشود، لایه نازکی از موم روی محل مورد نظر قرار داده میشود و سپس با استفاده از پد اپیلاسیون، مومی را که روی سطح پوست هست در جهت خلاف موها برمیدارند. مدت ماندگاری این روش ۳ هفته تا ۶ هفته میباشد. این روش در رفع موهای زائد ناحیه تناسلی نسبت به روشهای اصلاح با تیغ، کرم های موبر، اصلاح با نخ موفق تر عمل نموده است. لطافت و نرمی پوست در این روش نسبت به سایر روشهای مذکور بیشتر است اما میزان درد این روش نیز بیشتر از این روشها میباشد. این روش برای رفع موهای زائد صورت، زیربغل،بیکینی، دست و پا استفاده دارد.

  1. اصلاح با نخ

این روش اصلاح بیشتر برای صورت مورد استفاده قرار میگیرد اما در بعضی موارد برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی نیز استفاده میشود، در این روش میزان عمق بریدگی و زخم به اندازه اصلاح با تیغ نمیباشد اما میزان درد آن بیشتر از اصلاح با تیغ و کرم های موبر است. مدت زمان ماندگاری ۲هفته میباشد. امروزه با وجود روشهای مانند اپیلاسیون،الکترولیز و لیزر کمتر از روش اصلاح با نخ برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده میشود.

  1. الکترولیز

از بین بردن موهای ناحیه تناسلی با استفاده از الکترولیز باید توسط افراد دوره دیده انجام شود. اساس کار بدین صورت است که سوزن کوچک را در هر فولیکول مو وارد میکنند و جریان برق را از آن عبور میدهند تا فولیکول مو از بین رود. این روش نیازمند صرف زمان زیادی میباشد و از جمله روشهای دردناک محسوب میشود عموما برای افرادی که موهای زائد آنها سفید یا بلوند است توصیه میگردد. مدت زمان انجام آن هر یک الی دو هفته تا رفع کامل موهای زائد ادامه دارد.

  1. لیزر

لیزر موهای زائد بعنوان روش دائمی برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی شناخته شده است. در این روش اشعه لیزر به ناحیه تناسلی وارد میشود و جذب ملانین مو میگردد تا فولیکول مو را از بین ببرد.در این روش میزان درد بدلیل استفاده از دستگاههای لیزر مخصوص کمتر میباشد. در بعضی موارد نیز از کرم های موضعی بی حسی نیز استفاده میشود. تعداد جلساتی که لیزر ناحیه تناسلی انجام میشود ۴ الی ۶ جلسه طول میکشد که البته تعیین تعداد جلسات و هزینه لیزر وابسته به عواملی چون رنگ مو، رنگ پوست،تراکم موها و … میباشد. بعد از اتمام جلسات لیزر، موهای ناحیه تناسلی ۸۵% از بین رفته اند و مابقی بصورت کرک میباشند. لذا جهت تکمیل درمان هر سال یا دوسال یکبار برای انجام لیزر باید به کلینیک مراجعه کرد.

رفع موهای زائد ناحیه تناسلی هم در زنان و هم در مردان انجام میشود و همواره زمان زیادی را صرف زیبایی و رهایی از موهای زائد میکنند. از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی نسبت به سایر نواحی بدن از حساسیت بیشتری برخوردار است. زیرا استفاده از شیوه های مختلف اگر بصورت بهداشتی انجام نشود میتواند سبب عفونت پوست در این ناحیه باشد.

از سوی دیگر روشی که برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی انتخاب میکنید نه تنها باید پاکسازی را به خوبی انجام دهد بلکه باید سبب زیبایی ، نرمی و لطافت پوست نیز باشد. در روشهای مذکور، اصلاح با تیغ فقط سبب میشود که زمان کمتری را صرف شیو کردن کنید ولی در عمل ممکن است باعث ایجاد بریدگی، زخم و نهایتا عفونت پوست گردد. استفاده از کرمهای موبر تا حدودی بهتر از شیو کردن میباشد ولی بدلیل ماندگاری کم، توصیه نمیشود. روش الکترولیز برای نواحی با وسعت کم پیشنهاد میشود زیرا میزان درد کمتری را تحمل میکنید. اپیلاسیون از لحاظ ماندگاری بهتر از روشهای مذکور میباشد اما اپیلاسیونن ناحیه تناسلی بدلیل احساس درد و اینکه روش موقتی است،از محبوبیت آن می کاهد. با توجه به مزایا و معایبی که در مورد روشهای مختلف گفته شد، بهتر است نظر متخصصان زیبایی نای ذی را در انتخاب روش مناسب برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی بدانید.

اگر هنوز روش دائمی برای رفع موهای زائد انتخاب نکردید، بهتر است با تهیه وقت قبلی از مشاوره های کلینیک نای ذی بهره مند شوید.

متخصصان پوست-مو و زیبایی نای ذی بر این باورند که باید روشی مطمئن برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی انتخاب کرد، بطوریکه عوارضی مانند عفونت پوستی، خشکی پوست،زخم، جوش، موهای زیرپوستی و مواردی از این قبیل ایجاد نکند. زیرا این روشها نه تنها در رفع موهای زائد بخوبی عمل نمیکنند بلکه سبب کاهش اعتماد بنفس افراد نیز میشوند.

از اینرو، متخصصان نای ذی روش پاکسازی با استفاده از لیزر را پیشنهاد میدهند. زیرا این روش در رفع موهای زائد ۸۵% بخوبی عمل کرده است، و مابقی موها بصورت نازک و کرکی تبدیل شده اند که با جلساتی که بصورت سالیانه برگزار میشود، میتوان بطور دائمی از شر موهای زائد خلاص شد.

خدمات اساسی کلینیک نای ذی به طور کل  شامل ۶ بخش ذیل می باشد:

۱- جوانسازی صورت
۲- تزریق ژل لب
۳- کاشت ابرو
۴- کاشت مو
۵- لیزر بدن
۶- لیزر مو

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره از کلینیک نای ذی با شماره ۰۲۱۸۸۲۰۱۵۰۵ تماس بگیرید.